Warsztaty z programowania dla dzieci pracowników PW

Z okazji Dnia Dziecka Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej wraz z partnerami, firmami WOWSchool oraz HorsITway Akademia IT, zapraszają na darmowe zajęcia z programowania dla dzieci pracowników Politechniki Warszawskiej (8-18 lat).

Warsztaty odbędą się 9 i 10 czerwca 2018 r. (sobota i niedziela) w budynku CZIiTT PW przy ul. Rektorskiej 4.

SOBOTA 9.06.2018 r.
wspólnie z HorsITway Akademia IT zapraszamy dzieci w wieku 9-13 lat oraz młodzież w wieku 14-18 lat na następujące warsztaty:

14:00-15:15 (wiek 9-13 lat) – każde dziecko zaprogramuje elektroniczną płytkę edukacyjną, która ma wbudowany akcelerometr. Wspólnie stworzymy aplikację “kompas”, przy użyciu prostej logiki i instrukcji warunkowych.

15:15-16:30 (wiek 9-13 lat) – dzieci dowiedzą się jak działa internet od strony technologicznej oraz poznają podstawowe aspekty Cyberbezpieczeństwa. Dodatkowo każde dziecko przeprowadzi symulację ataku hackerskiego przy użyciu maila.

16:30-17:45 (wiek 14-18 lat) – każdy uczestnik stworzy swój kalendarz w języku Java (pisząc wspólnie kod w języku Java, pokażemy, że programowanie nie jest wcale takie trudne). Dodatkowo każdy uczestnik przeprowadzi symulację ataku hackerskiego przy użyciu maila.
Aby zapisać dziecko na warsztaty w sobotę, należy wysłać maila na adres dwe.cziitt@pw.edu.pl

NIEDZIELA 10.06.2018 r.

wspólnie z WOWSchool zapraszamy na: Rodzinny Hackathon, czyli programowanie nie jest takie straszne!

11:00-14:00 (wiek dziecka 8-12 lat) – para uczestników (rodzic z dzieckiem) będzie miała za zadanie rozwiązać zestaw zagadek programistycznych, dzieci bawiąc się z rodzicami będą miały możliwość poznać podstawy programowania i cyberbezpieczeństwa.

Aby zapisać parę uczestników (rodzic z dzieckiem) na warsztaty w niedzielę, należy wysłać maila na adres dwe.cziitt@pw.edu.pl

UWAGI:
1. W przypadku zgłaszania na warsztaty więcej niż jednego dziecka, prosimy o ODDZIELNE wypełnienie formularza dla każdej z osób.
2. Formularz można wypełniać do 29 maja (wtorek) lub do wyczerpania dostępnych miejsc.
3. O udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń, liczba miejsc jest ograniczona. Jedno dziecko może wziąć udział w więcej niż jednym warsztacie pod warunkiem, że zostaną jeszcze wolne miejsca, po przyporządkowaniu wszystkich zgłoszonych dzieci na min. jeden z warsztatów.
4. Komunikat na stronie formularza o następującej treści: „Formularz na warsztaty z programowania dla dzieci pracowników PW nie przyjmuje już odpowiedzi.” oznacza, że ilość miejsc na warsztaty została zapełniona.
5. Wymagane będzie udzielenie zgody na nieodpłatne wykorzystanie wizerunku dziecka, w związku z planowanym przygotowaniem promocyjnego materiału zdjęciowego/filmowego z wydarzenia.
6. Potwierdzenie udziału w warsztatach otrzymają Państwo na adres e-mailowy podany w formularzu.
7. W związku z tym, iż warsztaty cieszą się dużym zainteresowaniem, prosimy, aby osoby zarejestrowane, które ostatecznie nie będą mogły wziąć udziału w zajęciach, poinformowały o swojej nieobecności na adres dwe.cziitt@pw.edu.pl