Dział Badań i Analiz realizuje obecnie dwa projekty w ramach Programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki” finansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, w których obecnie zakończono kolejne etapy prac badawczych, są to:

1 „Społeczna odpowiedzialność nauki – popularyzacja nauki i osiągnięć Uczelni Technicznych poprzez promocję wyników badań naukowych wdrażanych do gospodarki przez spółki celowe z wykorzystaniem najbardziej efektywnych kanałów marketingowych”, realizowane na zlecenie Instytutu Badań Stosowanych PW Sp. z o.o., gdzie przeprowadzono analizę danych zastanych oraz zrealizowano indywidualne wywiady pogłębione z przedstawicielami spółek celowych i centrów transferu technologii w Polsce, a także jednostek uczelni prowadzących działania promocyjne i komunikacyjne.

Obecnie trwają prace nad przygotowaniem zbioru rekomendacji w tym propozycji konkretnych metod pomiaru efektywności działań promocyjnych, które mogą być wykorzystane we wszystkich jednostkach odpowiedzialnych za komercjalizację badań i transfer technologii.

Więcej informacji:
dariusz.parzych@pw.edu.pl

2. „Społeczna odpowiedzialność nauki – od promocji po innowacje społeczne”, gdzie po przeprowadzeniu serii warsztatów design thinking z mieszkańcami Mazowsza, w tym pracownikami, doktorantami i studentami PW, rozpoczęto etap konsultacji opracowanych przez ich uczestników rozwiązań problemów społecznych.

W najbliższym czasie planowana jest realizacja serii spotkań z przedstawicielami Urzędu m.st. Warszawy oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego mających na celu wyłonienie prototypów, które poddane zostaną dalszym pracom projektowym oraz zyskają szansę na wdrożenie.  Więcej informacji, które z opracowanych innowacji społecznych mają szanse na wdrożenie w jednostkach samorządowych Warszawy i Mazowsza, wkrótce!

Więcej informacji:
katarzyna.modrzejewska@pw.edu.pl