W ubiegłym tygodniu przedstawicielka Działu Badań i Analiz, Gabriela Hołdanowicz, dzieliła się efektami prac w projekcie “Społeczna odpowiedzialność nauki – od promocje po innowacje społeczne” podczas seminarium ze studentami i pracownikami Technological University Dublin (TU Dublin).

Spotkanie było szansą do rozmowy na temat istotności popularyzacji nauki oraz włączania społeczeństwa w proces tworzenia innowacji społecznych, które przyczynić się mogą do poprawy jakości życia społeczności lokalnych. Podczas wydarzenia uczestnicy poświęcili również czas, by zastanowić się, jak w tym procesie wykorzystać można metodykę design thinking – za przykład takiego działania posłużyła seria warsztatów dla mieszkańców Warszawy i Mazowsza zorganizowana w ramach projektów SON, której efektem były aż 22 prototypy innowacji społecznych opracowane przez ponad 200 osób – uczniów, studentów, doktorantów, naukowców, urzędników i nie tylko.

Liczymy na więcej okazji do tak ciekawych dyskusji związanych z tematem społecznej odpowiedzialności nauki w przyszłości!

Uczestnicy seminarium “Design thinking in social innovation projects. Case study of Warsaw University of Technology and ‘Social responsibilty of science – from promotion to social innovation’ (‘Społeczna odpowiedzialność nauki – od promocji po innowacje społeczne’) MEiN project – Dublin 2022” (6.04.2022)

Seminarium realizowane w ramach projektu „Społeczna odpowiedzialność nauki – od promocji po innowacje społeczne” finansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach Programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki”.

Post Author: Gabriela Holdanowicz