Jak korzystać z baz patentowych – warsztaty praktyczne

Warsztaty realizowane są w ramach serii spotkań: Rozwiń swój biznes. Inkubator Innowacyjności Politechniki Warszawskiej.
Spotkanie skierowane jest do naukowców i młodych przedsiębiorców oraz innych osób z pomysłami na innowacyjny biznes.

Maksymalnie 10 osób. Udział bezpłatny.

Wprowadzenie do warsztatów pozwoli Wam na rozróżnienie pojęć często używanych zamiennie: wynalazek, a innowacja. W głównej części poznacie tajniki tworzenia strategii patentowej, czyli co, czy, jak, gdzie i po co patentować oraz związane z tym koszty i terminy. Poznacie również najważniejsze bazy patentowe oraz praktyczne porady, jak z nich korzystać.

Formularz zgłoszeniowy>>

Kiedy? 26 kwietnia 2018 r.; godz. 13.00-17.00
Gdzie? CZIiTT PW, ul Rektorska 4, Warszawa, sala 5.01

Szkolenie będzie miało charakter warsztatowy, dlatego prosimy o przygotowanie tematu (przedmiotu analizy patentowej), tj. waszego wynalazku, dla którego zbadamy patentowalność.
Część praktyczna. W ramach warsztatów zaplanowane są ćwiczenia, dlatego zakwalifikowane osoby proszone są o zabranie ze sobą własnych laptopów.

Prowadzący:
Przemysław Furdal (BTM Innovations) Absolwent kierunku chemia medyczna na Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego i kierunku chemia o specjalności chemia organiczna na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej, gdzie zrealizował pracę magisterską pt. ‚Zarządzanie projektami badawczymi”. Dodatkowo ukończył podyplomowe studia z zarządzania projektami w Szkole Głównej Handlowej. Aplikant rzecznikowski w kancelarii patentowej PATPOL. Pracuje jako specjalista ds. transferu technologii w BTM, a do jego obowiązków należą: scouting projektów, zarządzanie własnością intelektualną, sporządzanie raportów obejmujących oceny rynkowe i technologiczne, opracowywanie i wdrażanie strategii ich komercjalizacji i zarządzanie projektami badawczymi od najwcześniejszych etapów. Specjalizuje się w wykonywaniu audytów własności intelektualnej, jej ocenie i wzmacnianiu.