Site Loader
KONTAKT
STRONA ARCHIWALNA - Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW

 

CZIiTT PW po raz kolejny włącza się w obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Jak co roku, zapraszamy do udziału w seminarium organizowanym przez CZIiTT PW. Tym razem będziemy rozmawiać o relacjach uczelni z pracodawcami, sytuacji absolwentów uczelni na rynku pracy, współpracy naukowców z biznesem oraz powodach niepowodzeń start-upów. Seminarium będzie okazją do zaprezentowania wyników badań społecznych dotyczących rynku pracy (projekt NERW).  

Serdecznie zapraszamy do udziału w seminarium online!  

CO: seminarium – Innowacyjna przedsiębiorczość na Politechnice Warszawskiej 

KIEDY: 19 listopada 2020 r. w godz. 14:00-16:30 

GDZIE: seminarium online – link wyślemy mailem przed seminarium 

ZAPISY: http://bit.ly/seminarium_innowacyjna_przedsiebiorczosc_PW

 

Program spotkania: 

moderacja: dr Katarzyna Modrzejewska 

godz. 14:00 

JAK DOSKONALIĆ RELACJĘ UCZELNI Z OTOCZENIEM SPOŁECZNO-GOSPODARCZYM? – PANEL DYSKUSYJNY Z UDZIAŁEM STUDENTÓW 

dr Aleksandra Wycisk (Dział Badań i Analiz CZIiTT PW) 

Pracodawcy dostrzegają wiele barier nawiązywania relacji z Uczelnią, w tym także z Politechniką Warszawską. Zapraszamy studentów do rozmowy o tym, co poprawić w relacjach uczelnia – pracodawcy, by doskonalić współpracę.  

Najpierw krótko zaprezentujemy wyniki badań dotyczących preferowanych form współpracy na linii pracodawcy-uczelnia, a później poprowadzimy panel dyskusyjny z udziałem studentów: jak powinna wyglądać współpraca uczelni z otoczeniem społeczno-gospodarczym, aby skutecznie wspierać proces kształcenia? 

Podsumowaniem prac panelu będzie zbiór rekomendacji przekazanych władzom Wydziałów na potrzeby akredytacji PKA. 

godz. 15:00 

PRÓBA UCHWYCENIA SYLWETKI STUDENTA I ABSOLWENTA PW NA RYNKU PRACY NA PODSTAWIE RÓŻNYCH ŹRÓDEŁ DANYCH 

Dariusz Parzych, Małgorzata Płaszczyca, Monika Zgutka (Dział Badań i Analiz CZIiTT PW) 

Jaki obraz studentów i absolwentów Politechniki Warszawskiej wyłania się z badań rynku pracy prowadzonych przez Dział Badań i Analiz CZIiTT PW?  

Przedstawimy wyniki własnych badań i analiz przeprowadzonych przy współpracy z partnerami, a także z wykorzystaniem danych zewnętrznych, w tym statystyki publicznej. 

godz. 15:30 

JEŚLI MYŚLISZ O ROZWOJU POPRZEZ INNOWACJE, POLITECHNIKA WARSZAWSKA JEST BARDZO DOBRYM PARTNEREM DLA CIEBIE 

Marcin Postawka, Mateusz Strzałkowski (Dział Komercjalizacji i Transferu Technologii CZIiTT PW) 

Politechnika Warszawska należy do wiodących uczelni technicznych zarówno w Polsce, jak również w Europie Wschodniej. Jest uczelnią tworzącą warunki do nowoczesnej edukacji oraz współpracy nauki i przemysłu. Nowoczesna infrastruktura badawcza, kapitał intelektualny  naukowców z uczelni oraz interdyscyplinarność  dyscyplin powodują, iż sektor biznesu prawie z każdej branży może podjąć kooperację z Politechniką Warszawską. Przedstawimy najciekawsze rozwiązania oraz dobre praktyki pokazujące współpracę naukowców z Politechniki Warszawskiej z sektorem przemysłu w tworzeniu innowacji. 

godz. 16:00 

11 POWODÓW UPADANIA START-UPÓW ZWIĄZANYCH Z IGNOROWANIEM RYNKU

Jarosław Chojecki (Inkubator Innowacyjności CZIiTT PW)

Zgodnie z raportem CBinstight (opracowanym na podstawie informacji od start-upów, które zbankrutowały) kwestie związane z nieznajomością rynku czy nieodpowiadaniem na potrzeby klientów należą do głównych powodów niepowodzenia start-upów. 

Zaprezentujemy Wam jedenaście błędów najczęściej popełnianych przez start-upy w obszarze Customer Development (znajomość rynku i klienta). 

Dzięki udziałowi w wydarzeniu poznacie intrygujący temat związany z funkcjonowaniem młodych firm na rynku z perspektywy popełnianych przez nie błędów. Osoby bardziej zainteresowane poznają praktyczne wskazówki dotyczące wykorzystania informacji zwrotnej z rynku w funkcjonowaniu start-upu.   

 

aaaaaaaaaaaaaaa  

 

aaaaaaaaaaaaaaaaaa

 

 

Post Author: dariusz.parzych