W dn. 27- 29 września 2022 r.  Politechnika w Berlinie gościła 17 reprezentantów europejskich uczelni technicznych uczestniczących w konsorcjum ENHANCE. Tematem czwartego ENHANCE Staff Week były dobre praktyki w zakresie wspierania rozwoju zawodowego pracowników niebędących nauczycielami akademickimi.

Przedstawiciele zaangażowanych instytucji zaprezentowali działania w tym obszarze podejmowane w ich jednostkach organizacyjnych oraz podzielili się przemyśleniami i obserwacjami związanymi z szansami i wyzwaniami na drodze dalszego doskonalenia oferty szkoleniowej i rozwojowej dla administracji uczelni. Następnie uczestnicy spotkania dyskutowali o możliwych formach współpracy i dzielenia się zasobami tak, by stworzyć wspólne narzędzia szkoleniowo-rozwojowe skierowane do społeczności wszystkich uczelni ENHANCE.

Reprezentantki Politechniki Warszawskiej: Anita Wierzbicka, Zastępca Kierownika Biura Spraw Osobowych, Elżbieta Cwalina, Kierownik Działu ds. Szkoleń, i Gabriela Hołdanowicz, reprezentująca Dział Badań i Analiz, wzięły czynny udział w spotkaniach, przedstawiając prezentację z ofertą działań Politechniki Warszawskiej wspierających pracowników niebędących nauczycielami akademickimi oraz pogłębiając wiedzę na temat praktyk w obszarze szkoleń i rozwoju, które sprawdziły się w innych organizacjach. Podczas wydarzenia zwrócono uwagę na to, jak istotną rolę w dalszym rozwoju jednostek organizacyjnych uczestniczących w spotkaniu odgrywać będzie współpraca z uczelniami partnerskimi i dzielenie się doświadczeniami. Liczymy, że przyszłe spotkania sieci ENHANCE okażą się równie owocne i pozwolą na wspólne opracowanie kolejnych efektywnych rozwiązań wspierających pracowników uczelni.

Post Author: Gabriela Holdanowicz