Zespół Działu Badań i Analiz CZIiTT PW zaangażowany jest w międzynarodowy projekt Global Entrepreneurial Talent Management 3 (GETM3) realizowany w ramach programu Horyzont 2020.

Obecnie prowadzone są eksploracyjne badania jakościowe ze studentami dotyczące potrzeb i oczekiwań studentów, sposobów kształcenia na uczelniach oraz problemów i czynników wzmacniających zarządzanie talentami, kształtowanie postaw przedsiębiorczych oraz wsparcie w rozwoju kluczowych kompetencji na rynku pracy. W każdym z 5 krajów (Polska, Słowenia, Irlandia, Anglia oraz Korea) realizowane są wywiady indywidualne z przedsiębiorcami oraz wywiady grupowe ze studentami w oparciu o ustrukturyzowany scenariusz.

Podczas swojej mobilności do Korei Południowej, Paweł Huras z Działu Badań i Analiz CZIiTT PW, wspólnie z naukowcami z Uniwersytetu Warszawskiego przeprowadził wywiady grupowe z koreańskimi studentami dotyczące sposobów rozumienia przedsiębiorczości oraz tego, co powstrzymuje rozwój młodych zdolnych na rynku pracy w Korei Południowej.

Badania w projekcie Global Entrepreneurial Talent Management 3 dotyczą wyzwań związanych z wejściem młodego pokolenia na rynek pracy. Wywiady stanowią część prac badawczych dotyczących studentów i absolwentów, nad którymi wspólnie czuwa Politechnika Warszawska i Uniwersytet Warszawski. Badania realizowane przez międzynarodowe grono badaczy biorących udział w projekcie GETM3 z Polski, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Słowenii i Korei Południowej.

GETM3 to interdyscyplinarna współpraca badawcza, międzynarodowe sieciowanie naukowców, transfer wiedzy i doświadczeń.

Czytaj również o GETM3 Warsaw sandpit, który zorganizowaliśmy wspólnie z UW w kwietniu tego roku: https://www.cziitt.pw.edu.pl/podsumowanie-miedzynarodowej-konferencji-getm3-warsaw-sandpit/

Więcej informacji o projekcie: aleksandra.wycisk@pw.edu.pl

Na zdjęciach: Paweł Huras (PW), Anna Kuźmińska (UW) i Julita Majczyk (UW) wraz z studentami Kyungpook National University w Daegu (Korea Południowa) podczas badań społecznych.