4 lutego 2017 r. w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej odbyły się drugie warsztaty z programowania dla dzieci pracowników PW, organizowane we współpracy z WOW School.

Również i tym razem wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 45 młodych pasjonatów komputerów w wieku 8-16 lat, którzy mieli okazję dowiedzieć się, na czym polega nauka kodowania, jak zaprojektować i zbudować własna grę 3D oraz jak stworzyć swoją pierwszą witrynę internetową.

Już w kwietniu planujemy kolejne warsztaty.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z ostatniego spotkania, które zamieszczamy poniżej  🙂

Jeszcze raz przypominamy tematykę:

1. Dzieci 8-12 lat – POCZĄTEK PRZYGODY Z PROGRAMOWANIEM W KODU

Nauczymy się, jak projektować i zbudować własną grę 3D, podobną do tych, które znamy z konsol: Xbox czy Sony Playstation. Zapoznamy się z narzędziem Kodu, które dzięki intuicyjnemu, ikonograficznemu językowi programowania, jest nam to w stanie umożliwić!

Przyspieszony kurs Javascript. W jaki sposób, wykorzystując przeglądarkę internetową, pomóc sobie w rozwiązywaniu prac domowych z matematyki? Jakie operacje wykorzystać, aby nie powtarzać tych samych czynności wielokrotnie? Czy nie znając żadnych podstaw programowania, jesteśmy w stanie nawiązać dialog z użytkownikiem strony internetowej? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziemy w trakcie trwania zajęć.

Więcej informacji o kursach z programowania komputerowego dla dzieci i młodzieży znajdziecie Państwo na stronie naszego partnera – www.wowschool.pl.