XXX Międzynarodowy
Salon Przemysłu Obronnego

Kielce 6-9.09.2022

MSPO to kompleksowa prezentacja sprzętu wojskowego, ale także biznesowe spotkania i umowy zawierane pomiędzy producentami sektora obronnego z różnych kontynentów.

Trzecia wystawa Europy, po targach w Paryżu i Londynie, odbędzie się od 6 do 9 września 2022 roku. Partnerem strategicznym Salonu jest Polska Grupa Zbrojeniowa.

Na targach MSPO zarezerwowane mamy stoisko o pow. 61 m.kw.

Powierzchnia znajduje się na Hali B w sąsiedztwie stoisk Państwowej Straży Pożarnej, firmy 3M, Polskiej Agencji Kosmicznej oraz firmy Jakusz.

Plan hali – umiejscowienie Stoiska Politechniki Warszawskiej

Formularze i dokumenty DLA TWÓRCÓW – do pobrania

Karta obecności Twórcy na MSPO 2022

Karta wynalazku (technika i logistyka) na MSPO 2022

Wzór Karty technologii PW – uniwersalny

Zespół organizacyjny MSPO
Dział Brokerów Innowacji
komercjalizacja@pw.edu.pl

Łukasz Sztern
=> kierownik projektu
lukasz.sztern@pw.edu.pl

Małgorzata Zalewska-Traczyk
=> organizacja i logistyka
kom. +48 22 234 1470
malgorzata.traczyk@pw.edu.pl

Anna Ceglińska
=> karty technologii i filmy
anna.ceglinska@pw.edu.pl

Krzysztof Maternicki
=> własność intelektualna
krzysztof.maternicki@pw.edu.pl

Maciej Iwankiewicz
=> PR i media
kom. +48 601 892749
maciej.iwankiewicz@pw.edu.pl

Relacja z XXIX MSPO 2021

Politechnika Warszawska była w gronie wystawców XXIX Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego – MSPO, który odbył się w dniach 7-10 września 2021r. w Kielcach.

W trakcie targów Politechnika Warszawska po raz pierwszy w historii zaprezentowała technologie opracowane przez swoich naukowców. Na stanowiskach wystawienniczych zostało zaprezentowanych łącznie 15 technologii stworzonych przez naukowców naszej Uczelni. Zaprezentowane technologie zostały opracowane na Wydziałach: Elektroniki i Technik Informacyjnych, Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa, Mechatroniki oraz Elektrycznego.

Zespół reprezentujący Politechnikę Warszawską stworzyli:

• Prorektor ds. Rozwoju prof. dr hab. inż. Adam Woźniak,
  • zespoły badawcze:
    • Wydziału MEiL: dr hab. inż. Tomasz Goetzendorf-Grabowski, dr inż. Jacek Mieloszyk, Bartłomiej Goliszek, Rafał Topolewski,
      dr inż. Agnieszka Kwiek, Andrzej Tarnowski, Jacek Głuchowski, Cezary Górniak, dr inż. Łukasz Mężyk, prof. Jan Kindracki,
      dr hab. inż. Robert Głębocki,
    • Wydziału EiTI: dr inż. Łukasz Maślikowski, prof. dr hab. inż. Krzysztof Kupla, dr inż. Damian Gromek, dr hab. inż. Piotr Samczyński, Robert Łukawski, Barbara Kozielewska, dr inż. Zbigniew Wawrzyniak, dr hab. inż. Krzysztof Poźniak, dr inż. Grzegorz Kasprowicz
    • Wydziału Mechatroniki: dr inż. Zbigniew Kusznierewicz,
    • Wydziału Elektrycznego: dr hab. inż. Arkadiusz Kaszewski, Krzysztof Jackiewicz, Andrzej Straś, Tomasz Bałkowiec.
  • przedstawiciele Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii: Dyrektor CZIiTT PW Anna Rogowska, Krzysztof Maternicki (Dział Ochrony Własności Intelektualnej), Anna Ceglińska (Dział Brokerów Innowacji) oraz Marcin Karolak (Dział Badań i Analiz),
  • Rzecznik Prasowy PW Krzysztof Szymański.

W czasie 4 dni wystawienniczych odwiedziło nas około 1 000 osób ze świata biznesu, nauki oraz instytucji państwowych. Obecność na targach stworzyła okazję do nawiązania rozmów na temat rozwoju technologii powstałych na Politechnice Warszawskiej. Dzięki spotkaniom podczas MSPO, rozpoczęliśmy ustalenia na temat kilkunastu wdrożeń rozwiązań prezentowanych na stanowisku PW i realizacji wspólnych projektów badawczo-rozwojowych.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 08A1404-300x200.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie MicrosoftTeams-image-1-300x200.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 08A1411-1-300x199.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 08A1408-300x200.jpg