Site Loader
KONTAKT
ul. Rektorska 4, 00-614 Warszawa

plakatHello Tomorrow to ogólnoświatowa organizacja non-profit z siedzibą w Paryżu, której celem działalności jest akceleracja naukowych i technologicznych innowacji poprzez wzmacnianie potencjału start-upów wsparciem finansowym oraz kontaktami z inwestorami i przemysłem. Organizacja została utworzona w 2011 roku przez Xaviera Duportet i Arnauda de la Tour. Hello Tomorrow jest wspierana zarówno przez francuski publiczny i prywatny sektor, jednak pozostaje niezależną organizacją zarządzaną przez przedsiębiorców.

Hello Tomorrow Challenge to ogólnoświatowy turniej dla naukowych projektów i start-upów we wczesnym etapie rozwoju, które chcą rozwiązać społeczne i przemysłowe problemy za pomocą technologii. W tegorocznej edycji poszukiwani są przedsiębiorczy naukowcy działający w jednej z dziesięciu kategorii:

  1. Aeronautyka (aeronautics)
  2. Jakość powietrza (air quality)
  3. Uroda i dobre samopoczucie (beauty & well-being)
  4. Dane (data)
  5. Energia (energy)
  6. Żywność i rolnictwo (food & agriculture)
  7. Służba zdrowia (healthcare)
  8. Przemysł 4.0 (industry 4.0)
  9. Transport i mobilność (transportation & mobility)
  10. Zarządzanie wodą i odpadami (water & waste)

Najlepsze projekty z całego świata wezmą udział w Hello Tomorrow Summit, który odbędzie się w dniach 13-14 października w Paryżu. Będą one walczyć o nagrody od 15 tysięcy euro (nagrody dla wygranego w kategorii), do 100 tysięcy euro (nagroda główna), jak również zostaną promowane w międzynarodowych mediach, oraz umożliwią nawiązanie relacji z zaproszonymi inwestorami z poszczególnych sektorów (w poprzedniej edycji byli to przedstawiciele m.in.: Index, Flasgship, Accel, Y Combinator), głównymi przedstawicielami dużych organizacji (w poprzedniej edycji: Google, IBM, NASA, Roche), a także innymi przedsiębiorcami (Deepmind, Hyperloop, Matternet, Epibone).

Do tej pory 60 laureatów zebrało ponad 120 milionów euro inwestycji, w tym ostatnio GTherapeutics, zwycięzca z 2014 roku, zdobył 36 milionów euro na rozwój terapii neurostymulacji dla uszkodzonego rdzenia kręgowego!

Uwaga: Start-upy na wczesnym etapie (nawet projekty niezarejestrowane jeszcze jako spółki) mogą aplikować, pod warunkiem, że kwota inwestycji w start-upie wynosi mniej niż 400 tys. euro i mają one rozwiniętą podstawę swojej technologii z dowodem koncepcji lub weryfikacji naukowej.

Aplikacje należy składać do 22 czerwca, na stronie: http://challenge.hello-tomorrow.org/

Kod polecający, przyspieszający rozpatrzenie aplikacji to: RAB_KAT

Jeśli masz pytania albo potrzebujesz pomocy ze swoim zgłoszeniem, skontaktuj się z Katarzyną Rabczuk, email: katarzyna.rabczuk@hello-tomorrow.org

Jeśli chcesz wziąć udział w spotkaniu informacyjnym dot. konkursu, organizowanym przez Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW, skontaktuj się z Dominiką Boguszewską (Dział Badań i Analiz CZIiTT) email: dominika.boguszewska@pw.edu.pl

Zapraszamy do udziału w konkursie!

Post Author: Mac Ivan