Tym razem mamy propozycję dla tych, którzy są na początku swojej ścieżki biznesowej i dopiero wkraczają w świat start-upów i innowacji.

Jeżeli nie masz jeszcze pomysłu na biznes, albo jesteś w początkowej fazie rozwoju projektu,„Akademia First Step” to Program właśnie dla Ciebie!

Zgłoszenia przyjmujemy do 12 lutego 2020.
Rejestracja>>

Dokumenty:
Regulamin>>
Zał. 1 Oświadczenie i dane uczestnika studenta

Gdzie?
Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej
ul. Rektorska 4, Warszawa

Dla kogo?
Dla studentów stacjonarnych i niestacjonarnych Politechniki Warszawskiej (4 ostatnie semestry studiów I stopnia i studia II stopnia)

Z czego składa się kurs?
1. Cztery 4-godzinne spotkania „Jak zbudować swój start-up?”
• techniki i sposoby walidacji pomysłów / ochrona pomysłów biznesowych / formalne aspekty zakładania firm
• budowanie zespołu / techniki wspomagające marketing i sprzedaż

2. Jeden 3-dniowy warsztat „Design Thinking – jak wykorzystać DT w projektach biznesowych?”
Jak się tworzy innowacje, czyli warsztaty skupione na praktycznym ćwiczeniu technik i umiejętności przydatnych w realizacji projektów biznesowych. Dodatkowo moduł „Elevator pitch – czyli jak krótko i konkretnie przedstawić siebie i swój pomysł na biznes”.

3. Jednodniowy warsztat „Start-up Idea”
Uczestnicy pracują w grupach nad case’ami wypracowanymi podczas warsztatów. W ciągu maratonu budują model biznesowy, układają strategię marketingową i planują sprzedaż dla swojej usługi/produktu. Nad całym procesem czuwają eksperci/mentorzy (prawnicy, HR-owcy, marketingowcy, przedstawiciele biznesu).

Terminy spotkań:
• Wykłady: godz. 14.00-18.00 / 17.02 (poniedziałek), 19.02 (środa), 25.02 (wtorek), 27.02 (czwartek)
• Warsztaty Design Thinking + elevator pitch: godz. 10.00-18.00 /21.02 (piątek), 22.02 (sobota), 23.02 (niedziela)
• Warsztat „Start-up Idea”: godz. 9.00-17.00 / 29 lutego (sobota)

Projekt „NERW 2 PW. Nauka – Edukacja – Rozwój – Współpraca” realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.