Wielu przedsiębiorców nie planuje swoich działań, w szczególności nie planuje planów rozwojowych. Często zdarza się, że jeśli już taki plan rozwoju powstaje, jest on przygotowany w oparciu o intuicję, a nie wiedzę na temat mechanizmów rządzących rozwojem organizacji.

Naszym celem nadrzędnym jest zachęcenie mikro-, małych – i średnich przedsiębiorców do sięgania po narzędzia, które pozwolą na szybszy i bezpieczniejszy rozwój ich biznesu. Program jest też skierowany do osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej. Dzięki niemu czas osiągania zakładanych celów biznesowych będzie krótszy, a wyniki finansowe korzystniejsze.

W trakcie zajęć uczestnicy będą rozwiązywali zadania oparte o studia przypadków. Z założenia formuła spotkania zakłada angażowanie uczestników i interaktywność.

Szczegółowe informacje>>

Cele i program warsztatu

• Uczestnicy poznają podstawowe zasady planowania rozwoju przedsiębiorstwa z perspektywy jego skali, efektywności (kosztów utrzymania i pozyskania klientów) i konkurencyjności oferty.
  • Uczestnicy będą potrafili dokonać analizy błędów, jakie ewentualnie popełniali na etapie wstępnego planowania rozwoju przedsiębiorstwa i wyciągnąć wnioski z tej analizy oraz określić jaka jest relacja miedzy przychodami generowanymi przez klienta (jego wartością życiową), a kosztami jego pozyskania.
  • Nabędą umiejętność przeprowadzenia analizy skuteczności konwersji klientów według modelu 3-5A oraz wykonywania analizy SWOT z uwzględnieniem wszystkich czynników wewnętrznych i otoczenia biznesu.

Warsztaty prowadzone są w ramach Programu Rozwoju Kompetencji – ścieżka 4 (Przedsiębiorczość).

Informacje o prowadzącym

Romuald Borkowski  – Trener i coach od 1997. Wieloletni pracownik korporacji.  Doświadczenie marketingowe – zarządzanie produktami i trenerskie. Realizował projekty szkoleniowe w Polsce oraz w środowisku międzynarodowym. Prawie dwudziestoletnie doświadczenie w realizacji szkoleń produktowych, obsługi klienta i sprzedaży, zarządzania kompetencjami. Obecnie związany z Sopocką Asocjacją Trenerską i Konsultingową.

17 grudnia (sobota)
UWAGA zmiana godzin realizacji warsztatów: 14.30-20.30 (w tym przerwy)

Gdzie?

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW (CZIiTT),