Akademia jest skierowana do studentek i studentów stacjonarnych i niestacjonarnych Politechniki Warszawskiej (4 ostatnie semestry studiów I stopnia i studia II stopnia), zainteresowanych tematem tworzenia innowacji oraz zakładania i prowadzenia firmy. Uczestnicy zdobędą wiedzę dotyczącą technik walidacji i rozwijania projektów, oraz uzyskają odpowiedź na pytanie: jak od etapu pomysłu przejść do etapu zakładania firmy. W trakcie warsztatów nauczą się krótko i konkretnie przedstawiać pomysły oraz uzyskają podstawową wiedzę dot. budowania modeli biznesowych dla projektów.

Kurs (bezpłatny) odbędzie się w terminie: 1-13 marca 2021 r. w formule on-line (MSTeams)

Zarejestruj się już dziś >>

Termin zgłoszeń mija: 22 lutego 2021 r.

Co zyskają uczestnicy kursu:

Wiedza na temat: ochrony własności intelektualnej, aspektów prawnych związanych z zakładaniem firmy, metod walidacji pomysłów, budowania strategii sprzedażowej i marketingowej oraz tworzenia modelu biznesowego.

Kompetencje w zakresie komunikacji (w tym efektywnej prezentacji projektu biznesowego), budowania zespołu oraz odpowiedniego prowadzenia biznesu.

Umiejętności dot. generowania pomysłów i kreatywnego podejściem do rozwiązywania problemów oraz tworzenia produktów/usług, które byłyby odpowiedzią na zidentyfikowany problem.

Z czego składa się kurs:

1. Cykl wykładów „Jak zbudować swój start-up?”
  • techniki i sposoby walidacji pomysłów / ochrona pomysłów biznesowych / formalne aspekty zakładania firm (2 x 4-godzinne wykłady)
  • budowanie zespołu / techniki wspomagające marketing i sprzedaż (2 x 4-godzinne wykłady)

2. Jak się tworzy innowacje, czyli warsztaty dla przyszłych start-upów

Trzydniowe warsztaty skupione na praktycznym ćwiczeniu technik i umiejętności przydatnych w realizacji projektów biznesowych:

• Design Thinking – jak wykorzystać DT w projektach biznesowych? (16 godz.)
  • Elevator pitch – czyli jak krótko i konkretnie przedstawić siebie i swój pomysł na biznes (8 godz.)

Rezultatem każdych przeprowadzonych warsztatów będą: 4 prototypy innowacyjnych rozwiązań oraz 4 filmiki przedstawiające pomysł na biznes (elevator pitch).

• Jednodniowy warsztat „Start-up Idea”

Warsztat dla uczestników Akademii (intensywny, praktyczny warsztat biznesowy), w trakcie którego uczestnicy pracują w grupach nad case’ami wypracowanymi podczas warsztatów. W trakcie warsztatu uczestnicy budują model biznesowy, układają strategię marketingową i planują sprzedaż dla swojej usługi/produktu, a także mają możliwość w praktyce przećwiczyć zgromadzoną w trakcie wykładów i warsztatów wiedzę oraz nawiązać nowe znajomości (networking).

Harmonogram:

• 1 marca – wykład 1  – techniki i sposoby walidacji pomysłów
  • 3 marca – wykład 2 – techniki wspomagające marketing i sprzedaż
  • 6-7 marca – Warsztat Design Thinking
  • 8 marca – Warsztat Elevator pitch
  • 9 marca – wykład 3 – Budowanie zespołu
  • 11 marca – wykład 4 – Ochrona pomysłów biznesowych/formalne aspekty zakładania firm
  • 13 marca – warsztat ” Start-up Idea “

Regulamin kursu>>

Kurs realizowany będzie przez:
Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej (CZIiTT PW) oraz Huge Thing – spółka, która ma ponad 8-letnie doświadczenie we wspieraniu rozwoju start-upów w programach akceleracyjnych oraz wzmacnianiu ich współpracy z partnerami korporacyjnymi.

Koordynator zadania: Łukasz Sztern

Tel.: 22 234 14 72, e-mail: inkubator.cziitt@pw.edu.pl

Projekt „NERW 2 PW. Nauka – Edukacja – Rozwój – Współpraca” realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.