Za nami kolejne warsztaty z programowania dla dzieci pracowników PW, organizowane we współpracy z WOWSchool.

22 kwietnia 2017 r. 45 młodych pasjonatów komputerów w wieku 8-16 lat wzięło udział w zajęciach odbywających się w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW. Dowiedzieli się między innymi, na czym polega nauka kodowania, jak zaprojektować i zbudować własna grę 3D, oraz jak stworzyć swoją pierwszą witrynę internetową.

Z każdą kolejną edycją wzrasta liczba rodziców biorących udział w „pogadankach” prowadzonych przez trenerów szkoły WOWSchool. Tym razem aż 27 osób aktywnie uczestniczyło w spotkaniu Programowanie trzecim językiem obcym poświęconemu zaletom, jakie niesie ze sobą nauka programowania nie tylko wśród dzieci, ale również wśród dorosłych.

W związku z niesłabnącym zainteresowaniem warsztatami ze strony uczestników, jak również pomyślną współpracą z naszym partnerem – szkołą WOWSchool, liczymy, że jeszcze w tym roku uda nam się zorganizować kolejne spotkania.

Dla przypomnienia zamieszczamy tematykę kursów:

7-12 lat, POCZĄTEK PRZYGODY Z PROGRAMOWANIEM KODU

Nauczysz się, jak projektować i zbudować własną grę 3D, podobną do tych, które znamy z konsol takich jak Xbox czy Sony Playstation. Zapoznasz się z narzędziem Kodu, które dzięki intuicyjnemu, ikonograficznemu językowi programowania, jest nam to w stanie umożliwić!

13-16 lat, WWW – JAK TO JEST ZROBIONE

Podczas kursu poznasz budowę tego, z czym stykamy się niemalże na co dzień w Internecie – aplikacji i stron internetowych. Jeśli do tej pory słowa takie jak HTML, CSS, Javascript stanowiły dla Ciebie zagadkę – po zajęciach ulegnie to zmianie, a my wykorzystując gotowe moduły, niczym z klocków lego, spróbujemy wspólnymi siłami zbudować swoją pierwszą witrynę internetową!

Poniżej galeria zdjęć z ostatniego spotkania 🙂

Więcej informacji o kursach z programowania komputerowego dla dzieci i młodzieży znajdziecie Państwo na stronie naszego partnera – www.wowschool.pl.