W piątek 24 marca Centrum odwiedziła grupa studentów MBA z Yale School of Management. Podczas wizyty studenci mogli zapoznać się z badaczami, pracownikami i młodymi naukowcami realizującymi swoje projekty w CZIiTT PW. W spotkaniu organizowanym przez Działu Badań i Analiz, wziął udział również Dział Rozwoju Innowacyjności Młodych Naukowców, Dział Komercjalizacji i Transferu Technologii oraz Inkubator Innowacyjności.

Wizyta studentów odbyła się w ramach programu Campus, którego celem jest zbudowanie trwałych relacji między instytucjami polskimi, amerykańskimi na polu teatru, muzyki, sztuk wizualnych, filmu, literatury, architektury oraz nauk społecznych. Wymiana doświadczeń odbywa się poprzez organizację wydarzeń na uczelniach, w tym warsztatów, koncertów, wystaw, wykładów, konferencji, rezydencji oraz wizyt studyjnych.

Program Campus współpracuje z następującymi uczelniami w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie: MIT, Harvard, Yale, Princeton, Columbia, University of Michigan, University of Illinois at Chicago, Emerson College Boston, Emerson College LA, Bard College, Barnard College, New School New York, Brandeis University, University of California Los Angeles, University of Southern California oraz California Institute of the Arts.

Program Campus powstał w 2012 roku z inicjatywy Instytutu Adama Mickiewicza, narodowej instytucji kultury, której misją jest budowa i komunikacja wymiaru kulturalnego marki POLSKA. Program Campus oraz pozostałe działania Instytutu sygnowane są marką Culture.pl.

Więcej informacji: Aleksandra Wycisk, aleksandra.wycisk@pw.edu.pl