25 czerwca 2015 r. w pałacyku rektorskim odbyło się spotkanie “Nauka – biznes  branży chemicznej”. Podczas spotkania zaprezentowana została oferta technologiczna Wydziału Chemicznego oraz Inżynierii Chemicznej i Procesowej.

W spotkaniu licznie uczestniczyli przedstawiciele firm, instytucji otoczenia biznesu, a także naukowcy z Politechniki Warszawskiej.  Zaproszenie przyjęły również władze Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej,  Dziekan prof. dr hab. inż. Eugeniusz Molga, Prodziekan ds. ogólnych dr inż. Wojciech Orciuch, Prodziekan ds. nauki prof. nzw. dr hab. inż. Tomasz Sosnowski. Na sali obecny był również Prorektor Politechniki Warszawskiej Filia w Płocku prof. dr hab. inż. Janusz Zieliński, który złożył osobiste podziękowania organizatorom za realizację tego typu przedsięwzięcia oraz wyraził chęć dalszej współpracy z Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej (CZIiTT).

W spotkaniu uczestniczyła również delegacja z Wydziału Chemicznego – dr inż. Paweł Falkowski oraz Dariusz Lenkiewicz.

Łącznie w spotkaniu wzięły udział 43 osoby, na sali obecni byli m.in. przedstawiciele branży paliwowej Grupa LOTOS, branży budowlanej Polimex Mostostal SA, branży farmaceutycznej Polfa Tarchomin SA, a także przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu: Polska Izba Przemysłu Chemicznego czy Płocki Park Naukowo-Technologiczny.

Wśród osób uczestniczących w spotkaniu przeprowadzona została ankieta oceniająca wartość merytoryczną spotkania, a także chęć nawiązania współpracy z Wydziałami Chemicznym i Inżynierii Chemicznej i Procesowej oraz z CZIiTT-em. Ankietę wypełniło 26 osób, a wyniki są następujące:

1. 81% osób wyraziło pozytywną opinię dotyczącą kompetencji prelegentów prowadzących spotkanie.
  2. 65,4% osób wyraziło pozytywną opinię dotyczącą dopasowania treści spotkania do potrzeb instytucji.
  3. 50% osób wyraziło chęć nawiązania współpracy z Wydziałem Chemicznym oraz z Wydziałem Inżynierii Chemicznej i Procesowej.
  4. 60% osób wyraziło chęć nawiązania współpracy z CZIiTT-em.

Pojawiły się również negatywne opinie jeżeli chodzi o dopasowanie treści spotkania do potrzeb instytucji. 7,7% osób, które wypełniły ankietę, nie zgodziło się ze stwierdzeniem, że treść spotkania była dopasowana do potrzeb instytucji. Byli to przede wszystkim przedstawiciele branży kosmetycznej oraz zbrojeniowej. Wnieśli oni uwagi dotyczące uściślenia konkretnych branż do jakich kierowana będzie oferta przedstawiana na tego typu spotkaniach.

Należy jednak podkreślić, że zdecydowana większość osób wypełniających ankietę była zadowolona z przebiegu spotkania oraz wyraziła chęć dalszej współpracy z jednostkami Politechniki Warszawskiej, a także chęć ponownego udziału w tego typu przedsięwzięciach.