Seminarium „Czym jest Blockchain, i jakie są możliwości jego zastosowania”

8 czerwca 2017 r. 40 osób wzięło udział w pierwszym z całego cyklu seminarium poświęconym tematyce Blockchain organizowanym przez Dział Badań i Analiz CZliTT PW. Wydarzenie miało miejsce w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej. Moderacją spotkania zajął się Łukasz Sztern, działający w Inkubatorze Innowacyjności CZliTT PW.

Prelegentami byli:

Piotr Nazimek – trener w firmie Sages i architekt IT w MCX Systems. Absolwent Politechniki Warszawskiej, gdzie obronił doktorat z technik testowania i budowania wiarygodności oprogramowania. Bierze udział w projektach wykorzystujących karty elektroniczne, takich jak systemy płatnicze i transportowe. Zakres jego zainteresowań obejmuje szeroko pojęte bezpieczeństwo systemów komputerowych oraz inżynierię oprogramowania. Prowadzi szkolenia między innymi z zakresu praktycznego stosowania kryptografii i budowania bezpiecznych systemów. W wolnych chwilach zwiedza świat, podróżując na rowerze.

prezentacja z wystąpienia>>

Karolina Marzantowicz (IBM) Distinguished Engineer, FSS & Blockchain, IBM Polska – Stoi pomiędzy światem informatyki, innowacji biznesowych i psychologii. Działa jak katalizator i pobudza ciekawość, pomagając przedsiębiorstwom w adaptacji szybko zmieniających się technologii. Reprezentuje IBM jako mówca i znawca tematu w wydarzeniach publicznych w Polsce i na świecie. Pasjonatka transformacji cyfrowej. W IBM pełni rolę dyrektora technicznego klientów sektora finansowego w Europie Środkowo-Wschodniej. Pracuje w branży IT od 1994 roku. Jest członkiem Akademii Technologii IBM.

prezentacja z wystąpienia>>

Piotr Janiuk (Golem Project) – CTO w projekcie Golem. Projektant i programista – implementacja działającego POC na samym początku projektu.

prezentacja z wystąpienia>>

Seminarium zakończyło się angażującą dyskusją na temat potrzeb stosowania Blochchain oraz szans i zagrożeń dla gospodarki.

Kolejne spotkania z cyklu Blockchain będą kontynuowane od września 2017 r. Serdecznie zapraszamy do udziału!

Poniżej galeria zdjęć z ostatniego spotkania.