Program dla studentów Politechniki Warszawskiej

Jeżeli chcesz wziąć udział w jesiennej edycji, napisz do nas: inkubator.cziitt@pw.edu.pl lub zadzwoń: tel. 22 234 14 30.

Zaczynamy w październiku 2018 r. Spotkania w godzinach przedpołudniowych, raz w tygodniu po 6 h.

Terminy:
16.10; 18.10; 23.10; 25.10; 30.10; 8.11; 15.11; 20.11; 23.11 (Expert Day); godz. 9.00-15.00

Do programu szukamy studentów Politechniki Warszawskiej, którzy mają pomysł na usługę lub produkt i chcą nad nim popracować. Oferujemy warsztaty, wsparcie ekspertów oraz networking. Wszystkie spotkania będą miały miejsce w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, przy ul. Rektorskiej 4.

Uczestnikom kursu proponujemy udział w kursie pozwalającym na rozwój nowego produktu lub usługi, weryfikację jego poszczególnych założeń oraz budowę pierwszego prototypu. Proces preinkubacji zaplanowany jest na osiem 6-godzinnych spotkań, w trakcie których zespoły zdobędą również wiedzę dotyczącą zakładania oraz prowadzenia własnej firmy, budowania modelu biznesowego czy strategii marketingowej.

Co zyskasz:

• udział w zajęciach warsztatowych (8 spotkań)
  • dostępność mentorów Inkubatora Innowacyjności Politechniki Warszawskiej
  • dostęp do powierzchni ININ PW w trakcie trwania edycji (praca w grupach w dodatkowych terminach)
  • w przypadku pozytywnej weryfikacji projektu, możliwość kontynuacji prac po założeniu działalności gospodarczej – w ramach Inkubacji ININ PW
  • pierwszeństwo udziału w wydarzeniach organizowanych przez ININ/CZIiTT PW
  • networking
  • DemoDay – możliwość zaprezentowania projektu przed szeroką publicznością

Wymagania:

• do edycji autumn edition #2 rekrutujemy osoby i zespoły (1-6 osób), które mają już pomysł na usługę lub produkt
  • uczestnicy – studenci stacjonarni Politechniki Warszawskiej (4 ostatnie semestry studiów I stopnia lub II stopień studiów)
  • zobowiązanie do pracy poza spotkaniami (konieczne jest przyjście „przygotowanym” na kolejne spotkania)
  • zobowiązanie do zachowania w tajemnicy szczegółów rozwijanych w programie projektów

Harmonogram:

• Wprowadzenie
    Omówimy plan działania na najbliższe tygodnie. Uczestnicy zaprezentują swoje projekty. Wykład wprowadzający. Networking
  • Triada: Klient – Problem – Rozwiązanie
  • Mentoring
    Będziesz miał okazję spotkać się z ekspertami (obszary: marketing, sprzedaż, walidacja MVP, strategie patentowe, budowanie BMC itp.) i skonsultować poszczególne komponenty swojego projektu.
  • Budowa Modelu Biznesowego – Business Model Canvas
    Porozmawiamy o proponowanych produktach i wartości, jaką oferują. Zidentyfikujesz potrzebę rynku, jego segmenty oraz potencjalnych klientów. Omówimy pomysły na dystrybucję produktu oraz proces budowania relacji z partnerami. Nauczysz się, jak budować strategię sprzedaży i strategię cenową. Dowiesz się, jakie zasoby są konieczne do uruchomienia projektu, oraz jak zbudować stronę kosztową rozwijającego się biznesu.
  • Warsztaty Design Thinking
    Przeprowadzimy Cię przez 5-etapowy proces myślenia projektowego. Zaczniemy od zbadania potrzeb klienta, następnie zdefiniujemy potrzebę. Po etapie generowania pomysłów przystąpimy do wykonania prototypów. Cały proces zamknie testowanie w środowisku użytkownika.
  • PITCH
    Poznasz niezbędne elementy prezentacji inwestorskiej oraz przygotujesz własne wystąpienie.
  • DemoDay ININ PW
    Prezentacja projektów przed szeroką publicznością.

Projekt „NERW PW. Nauka – Edukacja – Rozwój – Współpraca” realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.