Pierwsze spotkanie z programowaniem – Warszawa 9.09

WOW SCHOOL wraz z Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej zapraszają na darmowe warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 16 lat.

Podczas wydarzenia postaramy się pokazać, na czym naprawdę polega nauka programowania, jak wiele jest sposobów by rozpocząć swoją przygodę w tej dziedzinie, a przede wszystkim, przedstawić programowanie w ciekawy, dostosowany do wieku i zainteresowań sposób.

Jeżeli Twoje dziecko jeszcze nie miało styczności z programowaniem, będzie to dla niego doskonała szansa, aby przekonać się, czy to zajęcie właśnie dla niego.

Informacje o wydarzeniu

Data: 9 września (sobota) 2017 r.

Warsztaty będą prowadzone w dwóch grupach wiekowych:

  • Dzieci 8-12 lat – POCZĄTEK PRZYGODY Z PROGRAMOWANIEM W KODU, godz. 10.00-11.30 lub 12.00-13.30

Nauczymy się, jak projektować i zbudować własną grę 3D, podobną do tych, które znamy z konsol, takich jak Xbox czy Sony Playstation. Zapoznamy się z narzędziem Kodu, które dzięki intuicyjnemu, ikonograficznemu językowi programowania, jest nam to w stanie umożliwić!

  • Dzieci 8-12 lat – SCRATCH – MOJE PIERWSZE ANIMACJE, godz. 10.00-11.30 

Odkryjemy środowisko Scratch – najczęściej wykorzystywane przez miliony początkujących na całym świecie (w domach i szkołach). Scratch jest zabawny i wyjątkowo przyjazny dla początkujących – działa po prostu w przeglądarce. Przypomina układanie puzzli, gdzie z kolorowych bloków z komendami powstają interaktywne programy. Nie ma lepszego narzędzia do rozpoczęcia przygody z nauką programowania w młodym wieku (i nie tylko) – pokodujmy więc razem ze Scratchem!

  • Nastolatki 13-16 lat – WWW – JAK TO JEST ZROBIONE, godz. 14.00-15.30

Poznamy budowę tego, z czym stykamy się niemalże na co dzień w Internecie – aplikacji i stron internetowych. Jeśli do tej pory słowa takie jak HTML, CSS, Javascript stanowiły dla nas zagadkę – po zajęciach ulegnie to zmianie, a my wykorzystując gotowe moduły, niczym z klocków lego, spróbujemy wspólnymi siłami zbudować swoją pierwszą witrynę internetową!

  • Natolatki 13-16 lat – GAME DEVELOPMENT Z C# i UNITY, godz. 12.00-13.30 lub 14.00-15.30

Czy tytuły takie jak: Temple Run, Hearthstone, Angry Birds Epic czy Assassin’s Creed: Identity są Ci znane? Czy wiesz co łączy te wszystkie gry? Poprawna odpowiedź to: Unity – silnik do tworzenia gier, z którym w trakcie tych zajęć się zapoznamy. Dowiemy się, w jaki sposób projektować interfejsy gier, oraz jak wygląda programowanie scenariuszy i mechaniki fier z wykorzystaniem języka programowania C#. Jeśli tworzenie gier 2D bądź 3D to nasze marzenie, to właśnie te zajęcia są pierwszym krokiem do jego realizacji!

Dla rodziców, którzy chcieliby dowiedzieć się nieco więcej o tym jak, kiedy i dlaczego warto uczyć dzieci programowania zapraszamy na prezentację Programowanie trzecim niezbędnym językiem, która odbędzie się o 10.15, 12.15 i 14.15. Wszystkich chętnych prosimy o rejestrację.

Miejsce: CZIiTT, Rektorska 4, 00-614 Warszawa

Koszt: Darmowe

Informacje dodatkowe: Zapewniamy sprzęt.  Dzieci pracują w kilku grupach. O udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń, liczba miejsc jest ograniczona. Dane dziecko można zapisać tylko na jeden warsztat.

Dla uczestników warsztatów mamy niespodzianki od Wydawnictwa Naukowego PWN, które na pewno przydadzą się w dalszej nauce programowania.

Tak wyglądała poprzednia edycja 🙂

Uwaga! Po wypełnieniu formularza nie otrzymasz maila potwierdzającego. Wiadomość o statusie Twojej rejestracji wyślemy dopiero po zebraniu wszystkich chętnych. 

Wypełnienie formularza jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie przed WOW School i CZIiTT PW wizerunku dziecka i opiekuna dziecka (zdjęć i filmów wykonanych w czasie wydarzenia) do celów promocyjnych.