Instytut Informatyki WEiTI oraz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej zapraszają na seminarium 10 maja br. o godzinie 12.15 w sali 133 Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Wykład pt. Perspektywy rozwoju technologii blockchain wygłosi profesor Krzysztof Piech z Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Spotkanie potrwa ok. 1 godziny. Poniżej autorskie streszczenie referatu.

Punktem wyjścia prezentacji będą geneza i kwestie techniczne blockchain (jako element ewolucji różnych rozwiązań informatycznych). Przyjęte zostanie, że słuchacze zaznajomieni są kryptografią kluczy publicznych i funkcjami skrótu – zostaną one jedynie wspomniane.

Opisany zostanie najbardziej popularny blockchain bitcoinowy, a następnie ethereum. Następnie zaprezentowane zostaną informacje na temat dotychczasowych oraz możliwych innych (w szczególności pozafinansowych) zastosowań technologii blockchain. Na zakończenie przewidziany jest czas na pytania i dyskusje.