Serdecznie zapraszamy do udziału w inicjatywie pod nazwą „Mazowiecka Platforma Kół Naukowych”.

Jej początkową formą mają być cykliczne seminaria skierowane do studentów, członków kół naukowych uczelni Mazowsza.
Inicjatywa została objęta patronatem honorowym przez Marszałka Województwa Mazowieckiego – Pana Adama Struzika.

Przez „Mazowiecką Platformę Kół Naukowych” chcemy dać szansę najmłodszym członkom społeczności akademickiej, aby już jako studenci mogli w sposób oryginalny prezentować swoje prace i pomysły. Dodatkowo pragniemy w ten oddolny sposób integrować środowisko kół naukowych uczelni wyższych na Mazowszu.

Cykl seminariów rozpoczynamy 24 października br. uroczystą inauguracją w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej (sala 4.01, ul. Rektorska 4) w godzinach 15-17.

Formuła: krótkie wprowadzenie w temat, referat koła naukowego w temacie oraz koreferat drugiego koła naukowego w temacie, dyskusja pomiędzy członkami kół naukowych oraz uczestnikami.

Cykl jest skierowany w pierwszej kolejności do członków kół naukowych. W przypadku grup nieformalnych zgłoszenia będziemy rozpatrywać indywidualnie.

Udział w seminariach jest bezpłatny.

Temat/obszary referatów w trakcie seminariów MPKN

24.10.2017 Druk 3d a zastosowania medyczne
28.11.2017 Styl życia 20-30latków a konsumpcjonizm
19.12.2017 Nowoczesne podróżowanie na przykładzie Hyperloop
30.01.2018 Człowiek a środowisko
27.02.2018 Podbój kosmosu a efekty dla mieszkańców ziemi
27.03.2018 Nowinki motoryzacji
24.04.2018 Sport, zdrowie, etyka
29.05.2018 Nowoczesne społeczeństwo a człowiek, człowiek a nowoczesne społeczeństwo.