W dniach 5-8 lipca 2016 roku w Warszawie w gmachu CZIiTT PW odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa zatytułowana „Modern Steels and Iron Alloys – MS&IA2016 Design – Technologies – Properties – Applications”, organizowana przez Wydział Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej, Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej oraz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.

Rejestracja>>

Konferencja ma na celu:

• podsumowanie aktualnego stanu badań nad nowoczesnymi stalami i żeliwami poprzez prezentację najnowszych osiągnięć zespołów badawczych z kraju i z zagranicy
  • wymiana doświadczeń w zakresie projektowania, obróbki, struktury i właściwości nowoczesnych stali i żeliw
  • wskazanie nowych kierunków badań stali i żeliw oraz potencjalnych obszarów praktycznych aplikacji wyników prac badawczych
  • nawiązanie kontaktów pomiędzy naukowcami i zespołami badawczymi działającymi w obszarze projektowania i badania stali i żeliw, co będzie służyć integracji środowiska naukowego w kraju oraz rozwojowi współpracy z ośrodkami zagranicznymi.

W konferencji wezmą udział światowi eksperci z dziedziny stali i żeliw, obróbki cieplnej tych materiałów, reprezentujące czołowe ośrodki naukowo-badawcze takich krajów, jak: Stany Zjednoczone, Chińska Republika Ludowa, Indie, Wielka Brytania, Francja, Hiszpania, Włochy, Republika Federalna Niemiec, Egipt, Finlandia, Iran, Hong-Kong, Republika Czech. Ponadto przyjadą naukowcy z krajowych ośrodków uniwersyteckich i badawczych, m. in.: Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Śląskiej, Politechniki Częstochowskiej, Instytutu Metalurgii Żelaza, Politechniki Łódzkiej, Instytutu Podstawowych Problemów Techniki PAN, Politechniki Rzeszowskiej, Instytutu Spawalnictwa i Instytutu Obróbki Plastycznej, oraz przedstawiciele przedsiębiorstw przemysłowych: Seco/Warwick Europa Sp.z.o.o., Patentus S.A., Zanardi Fonderie SpA, Tata Steel. Zgłoszone referaty dotyczą nowoczesnych stali i żeliw, innowacyjnych obróbek cieplnych i cieplno-plastycznych oraz nowych technologii spawania. Szczególnie interesujące będą sesje poświęcone nowatorskim procesom nanostrukturyzacji stali i żeliw oraz możliwości zastosowań tych materiałów i procesów w warunkach przemysłowych. Ten wybitny naukowiec opracował nowatorską technologię wytwarzania stali o strukturze nanokrystalicznej za pomocą przemian fazowych.

Istotnym zamierzeniem konferencji jest zainteresowanie przedsiębiorców i inwestorów z branży stalowej i żeliwnej możliwościami badawczymi i osiągnieciami krajowych ośrodków badawczych. Liczymy, że spotkanie na konferencji Modern Steels and Iron Alloys MS&IA2016 przedstawicieli środowiska naukowego pracującego w dziedzinie stali i żeliw z krajowymi przedsiębiorcami i inwestorami pozwoli rozwinąć współpracę obu środowisk, co w perspektywie doprowadzi do wdrożenia nowoczesnych stali i żeliw oraz innowacyjnych technologii obróbki cieplnej do produkcji przemysłowej.