Przez najbliższe dwa lata będą trwały intensywne prace badawcze dotyczące kluczowych czynników stymulujących rozwój regionu warszawskiego stołecznego oraz mazowieckiego regionalnego. Niezwykle istotne będzie zbadanie elementów wpływających na polaryzację i wzmacnianie rozwoju metropolii kosztem regionu. Na podstawie badań zostanie opracowana i wdrożona przez Urząd Marszałkowski strategia rozwoju. Ze strategii korzystać będą przedstawiciele mazowieckich powiatów oraz gmin.

W spotkaniu otwierającym projekt wziął udział Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Zespół Urzędu Marszałkowskiego pod kierownictwem dra Marcina Wajdy, Zespół badawczy Szkoły Głównej Handlowej pod kierownictwem dr hab. Jana Radło prof. SGH, Prorektor ds. Rozwoju Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Stanisław Wincenciak, Dyrektor Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW Anna Rogowska oraz Zespół Działu Badań i Analiz CZIiTT PW pod kierownictwem Katarzyny Modrzejewskiej. Pracami w projekcie po stronie PW kieruje Paweł Huras.

Liderem projektu jest Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, natomiast prace badawcze realizować będą uczelnie: Szkoła Główna Handlowa i Politechnika Warszawska, a szczególnie Dział Badań i Analiz CZIiTT PW.

Źródło: https://twitter.com/StruzikAdam

Zespół badaczy z Działu Badań i Analiz CZIiTT PW