Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej wraz z Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej realizują projekt w ramach programu „Inkubator Innowacyjności 4.0” finansowanego ze środków MNiSW.

W projekcie planujemy wesprzeć komercjalizację zgłoszonych przedsięwzięć – wyników prac badawczych, których autorami są pracownicy Politechniki Warszawskiej, a prawo własności przemysłowej należy do Uczelni. Do realizacji tego celu będziemy dysponowali środkami finansowymi w wysokości do 100 tys. zł/pracę. Środki przeznaczone będą na przeprowadzenie prac przedwdrożeniowych obejmujących np. dodatkowe testy laboratoryjne, dostosowanie wyników prac B+R pod kątem potrzeb zainteresowanego inwestora, przedsiębiorcy lub zawiązanie spółki typu spin-off.

Prace należy zgłaszać zgodnie z procedurą zgłaszania wyników na Politechnice Warszawskiej, składając wypełnioną Kartę technologii pobraną ze strony:

Karta technologii

wraz z wypełnionym Wnioskiem o prace przedwdrożeniowe:

Wniosek i prace przedwdrożeniowe

Prace zgłoszone w poprzedniej edycji programu mogą być składane powtórnie.

Dokumenty można złożyć w biurze IBS PW osobiście (ul. Rektorska 4, Budynek CZIiTT, IV piętro, pokój 4.19) lub wysłać mailem: biuro.ibs@pw.edu.pl (wpisując w temacie wiadomości – „Inkubator Innowacyjności 4.0” Nabór czwarty).

Uwaga! Nabór wniosków trwa do 14 października br. (włącznie), do godziny 16:00.

Wyboru prac dokona Komitet Inwestycyjny, w skład którego wchodzą przedstawiciele funduszy inwestycyjnych oraz przemysłu. Po tym terminie Twórcy zostaną poinformowani o przyznanych grantach i zaproszeni do rozmowy na temat szczegółów ich projektu.

Ogólne wytyczne do prac przedwdrożeniowych:
– prace nie mogą trwać dłużej niż do 31 marca 2023 r.,
– technologia powinna być na min. 4 poziomie TRL (więcej niż pomysł/koncepcja),
– umowa o finansowanie nie przewiduje kosztów pośrednich i wydziałowych, jak i zakupu środków trwałych.

Post Author: Admin Admin