Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii to miejsce, w którym spotykają się przedstawiciele świata nauki i biznesu, żeby porozmawiać o innowacyjności. Tak również było podczas II powiedzenia Rady Programowej CZIiTT, które odbyło się 8 listopada 2016 r.

[wpfilebase tag=’attachments’]Spotkaniu przewodniczył Pan prof. dr hab. inż. Stanisław Wincenciak, Prorektor ds. Rozwoju Politechniki Warszawskiej. Pani Anna Rogowska, p.o. Dyrektor CZIiTT, podsumowała pierwszy rok działalności Centrum; przedstawiono również propozycje rozwiązań w zakresie komercyjnego wykorzystania infrastruktury CZIiTT. Następnie Pan Daniel Gottschald, Dyrektor Zarządzający TUM International GmbH, zaprezentował model transferu technologii i efektywnego współdziałania sfer nauki i biznesu na przykładzie Technicznego Uniwersytetu w Monachium. Uczestniczący w posiedzeniu reprezentanci środowiska naukowego, przedsiębiorców oraz organizacji pozarządowych dyskutowali na temat przyszłych działań CZIiTT oraz zaproponowali rozwiązania, służące usprawnieniu procesu komercjalizacji wyników badań, lepszemu wykorzystaniu potencjału innowacyjnego uczelni oraz zwiększeniu efektywności współpracy pomiędzy naukowcami a przedsiębiorcami.

Post Author: Admin Admin