Wykładowca: prof. dr hab. inż. Witold Abramowicz, prof. zw. UEP
Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

Termin i miejsce: 19 kwietnia 2016 r. g. 16:15-17:30, budynek CZIiTT, sala 4.01

Witold Abramowicz jest profesorem zwyczajnym ekonomii, doktorem habilitowanym matematyki i inżynierem. Kieruje Katedrą Informatyki Ekonomicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Jego zainteresowania naukowe związane są z Big Data, analizą danych, systemami informacyjnymi zarządzania oraz systemami wyszukiwawczymi. Jest szefem SmartBrain –Smart and Big Data Research and Innovation Center, Visionary Member SAP UA oraz Academic Board SAP DACH. Pracował przez kilkanaście lat na czołowych uczelniach szwajcarskich i niemieckich. Jest autorem, współautorem i redaktorem 44 książek; ponad 300 recenzowanych publikacji. Kierował i uczestniczył w kilkudziesięciu projektach badawczych UE, a także finansowanych ze środków przemysłu oraz polskich organizacji wspierających badania i innowacje. Jest członkiem rad naukowych kilkunastu międzynarodowych czasopism naukowych. Kierował 28 międzynarodowymi konferencjami naukowymi oraz uczestniczył w ponad 400 komitetach programowych innych konferencji na całym świecie. Był promotorem dwudziestu doktoratów. Recenzował profesury i doktoraty w Australii, Austrii, Holandii, Irlandii, Niemczech, Nowej Zelandii, Polsce i Szwajcarii. Jest vice prezesem Naukowego Towarzystwa Informatyki Ekonomicznej. Ma także doświadczenie w pracy w zagranicznych firmach doradczych oraz polskim i zagranicznym przemyśle, m.in. jako prezes zarządu, przewodniczący i członek rad nadzorczych. Profesor Witold Abramowicz został Człowiekiem Roku Big Data, a SmartBRAIN laureatem nagrody w kategorii Big Data Innowacja Polska.

Szczegółowe informacje>>