zdjęcieCentrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW dołączyło do konsorcjum uczelni z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Słowenii i Korei Południowej, składając wspólnych projekt w ramach programu Research and Innovation Staff Exchange (RISE), będącego częścią Marie Skłodowska-Curie Actions, finansowanych z Horyzontu 2020.

Planowany projekt badawczy dotyczy przedstawicieli najmłodszego pokolenia na rynku pracy, czyli  Pokolenia Y oraz ich postaw wobec edukacji i planów zawodowych. W projekcie planowane są badania społeczne ukierunkowane na analizę wyzwań związanych z wejściem Pokolenia Y na rynek pracy zarówno z perspektywy uczelni, otoczenia społeczno-gospodarczego jak i studentów i absolwentów. Istotnym elementem projektu jest współpraca międzynarodowa i międzysektorowa (uczelnie, przedsiębiorstwa i organizacje pozarządowe).

Dzięki wsparciu RISE możliwe jest realizowanie wspólnych projektów badawczych przez zespoły z najmniej trzech różnych krajów i organizacji partnerskich (tj. uniwersytety, instytuty badawcze, ośrodki pozaakademickie, małe i średnie przedsiębiorstwa). Projekty w RISE powinny być nastawione na wymianę wiedzy, rozwijanie umiejętności pracowników oraz nawiązywanie kontaktów zawodowych. W projektach badawczych mogą brać udział zarówno młodzi jak i doświadczeni naukowcy, a do działań realizowanych w projekcie może być zaangażowana również kadra administracyjna, zarządzająca i techniczna.

Więcej o Działaniach „Marii Skłodowskiej-Curie”:

Dział Badań i Analiz CZIiTT realizuje projekty naukowo-badawcze oraz usługi analityczno-badawcze w zakresie m.in.: zarządzania innowacjami, transferem technologii, przedsiębiorczości oraz obserwacji rynku pracy województwa mazowieckiego. DBA dysponuje siecią laboratoriów badawczych i współpracuje z otoczeniem społeczno-gospodarczym uczelni oraz jednostkami organizacyjnymi uczelni.

Więcej informacji: aleksandra.wycisk@pw.edu.pl