Techenomy

techonomy.pl

Techonomy Polska to spółka technologiczna specjalizująca się w marketingu sportowym i jego digitalizacją. Pracujemy nad autorską aplikacją drugiego ekranu VolleyLand dla polskiej siatkówki z elementami grywalizacji i interaktywnymi produktami reklamowymi wykorzystującymi technologię rzeczywistości rozszerzonej. Równolegle prowadzimy działania w obszarze NFT dla dyscyplin sportowych. Zajmujemy się ponadto technikami skanowania trójwymiarowego.

AI Clearing

aiclearing.com

AI Clearing jest dostawcą AI SurveyorTM – pierwszej na rynku globalnym modularnej platformy umożliwiającej w pełni automatyczne śledzenie i monitorowanie postępów prac budowlanych oraz ich zgodności z dokumentacją projektową na projektach infrastrukturalnych, z wykorzystaniem Sztucznej Inteligencji (AI).

Bazując na zdjęciach pozyskanych z drona, AI SurveyorTM łączy je z danymi projektowymi 3D oraz harmonogramami, a następnie analizuje aktualny stan inwestycji i porównuje go z planem. AI SurveyorTM dostarcza precyzyjne, obiektywne i niezależne wyniki analiz w czasie zbliżonym do rzeczywistego, obejmując analizami 100% terenu placu budowy.

Wyniki dostarczane są z wykorzystaniem interaktywnego panelu raportowania online, umożliwiając ułatwioną weryfikację postępów prac budowlanych oraz skuteczną identyfikację odstępstw projektowych, pozwalając na natychmiastowe podjęcie niezbędnych działań naprawczych, w rezultacie redukując skalę przeróbek budowlanych i minimalizując ryzyko roszczeń.

Fancy Fence

fancyfence.pl

FANCY FENCE jest polskim start-upem, który wymyślił i opracował innowacyjne na skalę światową bramy opuszczane w ziemię. Bramy FANCY FENCE dzięki swojej prostocie spotkały się z dużym zainteresowaniem na całym świecie. Firma sprzedaje swój wynalazek w Europie, Ameryce Północnej i Australii. Przeznaczone początkowo dla domów jednorodzinnych, bramy FANCY FENCE coraz częściej znajdują szerokie zastosowanie w przestrzeniach publicznych, gdzie szczególnie liczy się estetyka i funkcjonalność.

Readiy

www.readiy.tech

Readiy to Start-Up, wierzący, że każdy może zmienić świat przy pomocy technologii.


Readiy stawia na rozwój kompetencji swoich użytkowników – od kursów z mechanizmami grywalizacji, dzięki którym nawet bez umiejętności technicznych zbudujesz swoje wymarzone urządzenie, do gotowych narzędzi dla szkół jak i indywidualnych edukatorów umożliwiających prowadzenie własnych zajęć z dziedzin elektroniki, robotyki, programowania, informatyki, IoT, Blockchain czy Inteligentny Dom.


Głównym produktem Readiy, jest platforma edukacyjna – zestaw modułów elektronicznych wraz z serwisem on-line – pozwalającym z jednej strony uczyć się technologii poprzez zabawę, a z drugiej budować swoje urządzenia i pozyskiwać kompetencje technologiczne.


Poza rozwojem głównego produktu Readiy specjalizuje się w tworzeniu dedykowanych urządzeń elektronicznych, IoT, rozwiązań Inteligentnego Domu, aplikacji mobilnych i webowych. Chętnie podejmuje się także współpracy przy takich projektach.

Infinity Space

infinityspace.pl

Infinity Space Sp. z o.o. to  jednocześnie start-up technologiczny i firma prężnie działająca na rynku nieruchomości. Wieloletnie doświadczenie doprowadziło do chęci poprawy jakości obsługi na polskim rynku nieruchomości oraz polepszenia sytuacji najemców indywidualnych na tym rynku.

Jako start-up technologiczny spółka pracuje nad innowacyjnym systemem doboru i ofertowania nieruchomości na wynajem, który połączy wynajmującego z odpowiednim i sprawdzonym najemcą, a najemca dzięki dokładnej weryfikacji i nowatorskim rozwiązaniom prawnym z łatwością znajdzie mieszkanie dla siebie. Firma jednocześnie rozwija kompleksowy system dla biur nieruchomości, który usprawni ich pracę i znacząco poprawi jakość obsługi na rynku. Całość projektu ma na celu wielopłaszczyznowe usprawnienie, polepszenie i ustandaryzowanie najwyższych norm jakości i bezpieczeństwa na polskim rynku nieruchomości.


Nebucode

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie logo-3-300x62.jpg

www.nebucode.com

Firma specjalizująca się w tworzeniu aplikacji webowych, mobilnych, product development oraz IoT. Głównym przedmiotem działalności jest tworzenie innowacyjnych projektów oraz dostarczanie kompleksowej usługi rozwoju produktu, rozszerzając IT o zespoły produktowe, i wdrażając blockchain.

W ramach swojej działalności, zespół Nebucode pracuje i rozwija swoje produkty oparte na technologiach w tym:

 • www.therapycave.pl (aplikacja do kontaktu ze specjalistami zdrowia psychicznego);
 • Platforma tzw. no-code umożliwiająca tworzenie aplikacji webowych i mobilnych za pomocą graficznych interfejsów użytkownika i konfiguracji nie wymagających umiejętności programistycznych;
 • www.smart-optimizer.com (urządzenie do oszczędzania energii wykorzystywane przez Dominos Pizza, KFC itd. w Singapurze, Malezji).

Alpha Powders

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie a708bb7a-6ad5-453a-8bb8-52791e27c572-300x54.png
alphapowders.eu

Alpha Powders sp. z o.o. to start-up technologiczny zajmujący się innowacjami materiałowymi w sektorze druku 3D. Głównym obszarem działalności spółki jest rozwój nowych, osiągalnych cenowo materiałów proszkowych, dedykowanych dla odbiorców drukarek 3D operujących w ramach technologii Selektywnego Spiekania Laserowego (SLS). Produkty i rozwiązania Alpha Powders dedykowane są zarówno podmiotom przemysłowym adaptującym technologie SLS do produkcji masowej, jak i klientom indywidualnym.

W ramach swojej działalności spółka rozwija własną sieć rozproszonego wytwarzania, jak również prowadzi badania nad nowymi technologiami pulweryzacji oraz sferoidyzacji proszków. Alpha Powders kładzie silny nacisk na rozwiązania zrównoważone środowiskowo, m.in. pracując nad zastosowaniem w druku surowców typu PCR (post-consumer recycled resin) oraz surowców poprocesowych. Ważnym aspektem działalności spółki są innowacje w zakresie opracowywania materiałów do druku o właściwościach specjalnych, dedykowanych, m.in. podmiotom z sektora medycznego, automotive czy elektroniki. Poza sekcją produktową, spółka świadczy również usługi analiz materiałów proszkowych oraz analiz mikrostruktury wydruków 3D.


MFRobotics

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 0001-300x55.jpg
mfrobotics.pl

W MFRobotics rozwijają, optymalizują i doskonalą procesy poprzez robotyzację i automatyzację. Firma dostarcza rozwiązania dla przemysłu oraz IT, w tym rozwiązania IoT i Industry 4.0.
Głównym celem działalności jest zwiększenie jakości i wydajności usług poprzez wprowadzenie innowacyjnych technologii i systemów w obszarach:

 • Robotyka i automatyzacja
  • Kompleksowe wprowadzanie robotyki i automatyki dla klientów w przemyśle, robotyzacja i automatyzacja procesów z wykorzystaniem innowacyjnych technologii w celu podniesienia efektywności, wydajności oraz jakości produktu finalnego jak i samego procesu.
 • Systemy IT i informatyka przemysłowa
  • Wdrożenia projektów i systemów informatycznych, które wpisują się w ideę Przemysłu 4.0 (Industry 4.0). Integracja i wdrażanie technologii, aby usprawnić sterowanie oraz zrządzanie w organizacji.
 • Automatyka przemysłowa
  • Dostarczanie produktów oraz usług z branży automatyki przemysłowej. Realizacja projektów układów automatyki, instalacje i serwis układów automatyki, wdrażanie i modernizacja systemów sterowania.

Scramjet

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie scramjet_logo_plaskie_kolor-1-e1631091938415-300x126.jpg
scramjet.org

Scramjet to deep-techowy start-up, który tworzy platformę chmurową w modelu bezserwerowym. Firma oferuje nowy typ usług chmury obliczeniowej, którą można wdrożyć we wszystkich infrastrukturach, od brzegowych i lokalnych po chmurę. Łącząc zalety przetwarzania strumieniowego i architektury mikroserwisów, firma oferuje developerom i biznesom wydajny oraz niezwykle elastyczny silnik danych nowej generacji.


Micoramp Solutions

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie logo-2-300x268.png
www.microamp-solutions.com

Spółkę tworzy grupa absolwentów Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.  

Microamp Solutions to spółka „deeptech” działająca w sektorze wysoko zaawansowanych technologii telekomunikacyjnych. Zajmuje się rozwojem i wdrażaniem interfejsów radiowych (RF) dla sieci 5G i systemów komunikacji bezprzewodowej. Oferta spółki opiera się na szerokiej gamie usług projektowania kluczowych komponentów bezprzewodowych urządzeń nadawczo-odbiorczych, tj. wzmacniacze mocy, moduły RF czy transceiver’y pracujące w paśmie fal milimetrowych. Microamp Solutions obecnie realizuje dwa projekty badawczo-rozwojowe dotyczące rozwoju układów nadawczo-odbiorczych dla sieci 5G, tzw. 5G New Radio. Pierwszy projekt dotyczy rozwoju samych wzmacniaczy mikrofalowych, a drugi modułów RF oraz transceiver’ów dla sieci 5G. Układy pracują w paśmie fal milimetrowych (28 GHz).  

Firma Microamp Solutions powstała jako odpowiedź na potrzebę tworzenia nowych rozwiązań dla sieci 5G oraz brak zaplecza technologicznego w branży RF m.in. w Polsce. Jest to jedyna firma w Europie Środkowo-Wschodniej zajmująca się rozwojem nowoczesnych układów RF do zastosowań komercyjnych w sieciach bezprzewodowych w tym sieciach komórkowych 5. generacji.


XY-Sensing

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie XY-sensing_logo_small_e-mail.jpg
www.xysensing.com

Firma XY-Sensing została stworzona przez pracowników Politechniki Warszawskiej z dużym doświadczeniem w technologii radarowej. 

Misją XY-Sensing jest dostarczanie wysokopoziomowych rozwiązań w szeroko rozumianej technologii czujników mikrofalowych. Doświadczenie pracowników XY-Sensing w opracowywaniu zaawansowanych technik przetwarzania sygnałów radarowych obejmuje radary obrazowe, np. radary z syntetyczną aperturą, radary dozorowania i śledzenia, radary pasywne i radary szumowe. Pracownicy XY-Sensing mają ponad 30-letnie doświadczenie w opracowywaniu metod cyfrowego przetwarzania sygnałów w dziedzinie radarów i telekomunikacji. Główne produkty firmy:

 • XY-DemoRad to nowoczesne rozwiązanie miniaturowego, kompaktowego radaru. Ten autonomiczny radar przeznaczony jest do wykrywania obiektów na odległościach od 30 do 200 m (w zależności od trybu pracy) w każdych warunkach atmosferycznych, w dzień czy w nocy. Tak małe i kompaktowe urządzenie może być zamontowane na niemal dowolnym nośniku od samochodu do drona, śmigłowca czy samolotu, zwiększając tym samym spektrum zastosowań i dostępność obszaru rozpoznania.  
 • XY-SAR Sensor to najnowocześniejsze rozwiązanie w swojej klasie radaru zobrazowania powierzchni ziemi oraz obiektów prowadzone niezależnie od warunków atmosferycznych oraz pory doby i roku. Rozwiązanie to gwarantuje bardzo znaczącą rozdzielczość i rozróżnialność obiektów sięgającą nawet 15 cm, co pozwala na szerokie spektrum zastosowań obejmującą m.in. porównanie zmian otoczenia wykorzystywane w rolnictwie czy leśnictwie, budowania elektronicznego zobrazowania obiektów i obszarów w krótkim czasie, które mogą tworzyć mapę do dalszych obróbek 3D, czy planowania przestrzennego.  
 • XY-Active Echo to wysublimowane, niewielkie urządzenie przeznaczone do kalibracji stacji radarowych. Zakres pracy umożliwia sprawdzenie poprawności działania stacji radiolokacyjnej w każdym zakresie długości fal od VHF do X. 


MeWheel

MeWheel wyrównuje szanse i umożliwia szersze uczestnictwo osób z niepełnosprawnością ruchową w życiu społecznym. Tworzy najprostszy, funkcjonalny i estetyczny napęd, umożliwiający zasilenie dowolnego wózka manualnego. Napęd ten jest urządzeniem medycznym pozwalającym kompensować ograniczenia funkcjonalne w zakresie mobilności.

Użytkownicy MeWheel mogą podróżować dalej i samodzielnie docierać w miejsca wcześniej trudno dla nich dostępne. Osoby z niepełnosprawnością poruszające się na manualnych wózkach inwalidzkich z czasem nabywają schorzeń dłoni i rąk, na skutek przeciążeń. Napęd elektryczny MeWheel pozwoli im uniknąć tego zagrożenia. Wykorzystywane są i rozwijane współczesne technologie elektro-mobilności do zasilenia najbardziej osobistego pojazdu na świecie – wózka inwalidzkiego. Każdy może poczuć wiatr we włosach! Partnerami projektu umożliwiającymi jego realizację są: Fundusz LSI oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

#elektromobilnosc #dostępnosc #urzadzeniamedyczne #wiatrwewlosach


Autonomy Now

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie logo-1-300x76.jpg

Spółka Autonomy Now zajmuje się systemami autonomicznymi w pojazdach ciężarowych i autobusach miejskich. Zaawansowane Systemy ADAS poziomu 2 rozpoznają pieszych i rowerzystów wokół pojazdu oraz umożliwiają ostrzeganie kierowcy przed zagrożeniami takimi jak zbyt niskie wiadukty i tunele.

Spółka rozwija także technologie związane z automatycznym ładowaniem pojazdów elektrycznych za pomocą pantografów.Nano Innovation Group

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie wizytowka90x50_JS-2-300x118.png
www.nanoig.com

Spółka zajmuje się wykorzystywaniem technologii nanopęcherzyków („Micro-Nano-Bubbles” – MNB) w uzdatnianiu wody i oczyszczaniu ścieków. W swojej ofercie posiada również nanoemulsję do zastosowań rolniczych (głównie w uprawach hydra-, aero- i ultraponicznych).

Nano Innovation Group dopasowuje rozwiązania nanotechnologiczne do zidentyfikowanych potrzeb klientów. Zastosowane nanotechnologie prowadzą bezpośrednio do podniesienia innowacyjności procesów produkcyjnych klientów, ograniczenia kosztów produkcji, racjonalnego wykorzystywania dostępnych zasobów, zwiększenia ekologiczności posiadanych rozwiązań oraz podniesienia wydajności produkcji.

#nanotechnologie #ekologicznerozwiązania #efektownośćkosztowa


Nano Naturals

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie nano-300x294.jpg

Nano Naturals w swojej działalności zamierza wykorzystywać rozwiązania nanotechnologiczne w branży kosmetycznej.

Firma przygotowuje i wdraża innowacyjne kosmetyki oparte na całkowicie naturalnych i ekologicznych surowcach, które dzięki wykorzystaniu nanotechnologii będą skuteczniejsze w działaniu i bardziej efektywnie odpowiadać na potrzeby klientów.