Site Loader
KONTAKT
ul. Rektorska 4, 00-614 Warszawa

Podczas swojej mobilności w ramach projektu GETM3 Paweł Huras z DBA CZIiTT PW odbył wizytę studyjną w naszym odpowiedniku na jednym z koreańskich uniwersytetów.

Centrum składa się z 3 jednostek: inkubatora start-upów, edukacji w obszarze przedsiębiorczości oraz wsparcia technologicznego dla powstających pomysłów. Kluczem do sukcesu jest postawienie na praktykę czyli dostarczenie studentom otwartej przestrzeni wyposażonej w wysoce zaawansowany sprzęt jak drukarki 3D, narzędzia do pracy, laserowe wycinarki czy specjalistyczne oprogramowanie.

W centrum można oglądać wszystkie prototypy stworzone przez studentów podczas zajęć. Najlepsze z nich są rozwijane, w ramach inkubatora. Centrum przede wszystkim ma rozwijać kreatywność oraz przedsiębiorczość wśród studentów. W trakcie wakacji prowadzone są specjalne kursy pozwalające studentom na stworzenie prototypu swojego pomysłu.

 CNU jest jednym z 15 najlepszych uniwersytetów w Korei Południowej, z pełnym zakresem kierunków studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich, na którym kształci się ponad 32000 studentów. CNU oferuje również program podwójnego dyplomu i wymiany, z którego korzysta ponad 1000 zagranicznych studentów.

Naukowcy CNU mogą korzystać z 80 finansowanych ośrodków badawczych we wszystkich dyscyplinach zaś uczelnia jest doceniania w kraju ze względu na doskonałą współpracę nauka-przemysł, między innymi dzięki działalności centrum inkubacji biznesu oraz technoparku z ponad 30 start-upami.

Więcej o CNU w Korei Południowej: http://international.jnu.ac.kr/user/indexMain.action?siteId=international

Post Author: Tomasz Turzyński