W ostatnią niedzielę (11 grudnia) w naszym Centrum miały miejsce Mikołajkowe warsztaty z programowania, skierowane do dzieci i nastolatków w wieku 8-16 lat. Podczas wydarzenia, dzięki współpracy ze szkołą programowania WOW SCHOOL, pokazaliśmy na czym polega nauka kodowania, jak wiele jest sposobów by rozpocząć swoją przygodę w tej dziedzinie, a przede wszystkim przedstawiliśmy programowanie w ciekawy, dostosowany do wieku i zainteresowań sposób. Dzieci miały okazję przekonać się, czy jest to zajęcie adresowane właśnie dla nich.

W warsztatach wzięło udział 44 młodych pasjonatów komputerów oraz 23 rodziców, którzy mieli możliwość uczestniczenia w pogadance dotyczącej bezpieczeństwa w sieci.

Wydarzenie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem, które przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Otrzymaliśmy przeszło 200 zgłoszeń i niestety nie wszystkich mogliśmy zaprosić na warsztaty. Z tego względu planujemy powtórzyć je w przyszłym roku (najprawdopodobniej na początku lutego i w kwietniu). Obserwujcie naszą stronę i facebooka. Na bieżąco będziemy zamieszczać wszystkie informacje. A niezdecydowani niech obejrzą naszą galerię zdjęć  🙂

W razie pytań prosimy o kontakt.
dr inż. Rafał Ruzik, Dział Wsparcia Edukacji CZIiTT PW, rafal.ruzik@pw.edu.pl, tel. (22) 234 59 93

Jeszcze raz przypominamy tematykę.

• Dzieci 8-12 lat – POCZĄTEK PRZYGODY Z PROGRAMOWANIEM W KODU

Nauka projektowania i tworzenia własnej gry 3D, podobnej do tych, które znamy z konsol: Xbox czy Sony Playstation. Zapoznanie z narzędziem Kodu, które dzięki intuicyjnemu, ikonograficznemu językowi programowania, umożliwia wykonanie tego zadania.

Przyspieszony kurs Javascript. W jaki sposób, wykorzystując przeglądarkę internetową, pomóc sobie w rozwiązywaniu prac domowych z matematyki? Jakie wykorzystać operacje, aby nie powtarzać tych samych czynności wielokrotnie? Czy nie znając żadnych podstaw programowania, jesteśmy w stanie nawiązać dialog z użytkownikiem strony internetowej? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdujemy w trakcie trwania warsztatu.

Więcej informacji o kursach znajdziecie na stronie www.wowschool.pl.