9 lutego 2017 r. w CZIiTT PW odbyło się seminarium z cyklu „Ekosystem Innowacyjności Politechniki Warszawskiej” pt. Poufność – pojęcie tajemnicy przedsiębiorstwa i know-how, informacje praktyczne nt. umów o zachowanie poufności (Non-Disclosure Agreements – NDA).

Na spotkaniu omawiane były pojęcia know-how i tajemnicy przedsiębiorstwa, zarówno od strony definicji zawartych w prawie polskim i Unii Europejskiej, jak i od strony konstruowania umów, rozumienia tych pojęć przez polskie sądy i kwestii odpowiedzialności odszkodowawczej. Znaczna część programu została poświęcona na dyskusję wokół zapalnych kwestii spotykanych w umowach o zachowanie poufności (NDA), w tym klauzul dotyczących kary umownej.

W dyskusji wykorzystano przykłady znane powszechnie z mediów oraz własne doświadczenia uczestników spotkania. W spotkaniu wzięli udział członkowie społeczności akademickiej PW, w tym pracownicy naukowo-badawczy, doktoranci i studenci oraz przedsiębiorcy. Całość poprowadziła Ewa Fabian, która jest członkiem zespołu naukowo-badawczego Działu Badań i Analiz CZIiTT oraz praktykiem prawa (adwokatem).

Seminaria w tym cyklu są otwarte dla wszystkich chętnych.

Zainteresowanych otrzymaniem materiałów zapraszamy do kontaktu z prowadzącą (email: ewa.fabian@pw.edu.pl).

UWAGA: W związku z dużym zainteresowaniem tym tematem organizatorzy zdecydowali się powtórzyć seminarium. Wszyscy, którzy nie mogli wziąć udziału w poprzednim spotkaniu. będą mogli zapoznać się z zagadnieniami dotyczącymi know how i tajemnic przedsiębiorstwa już, 23 lutego 2017 r., w czwartek w godz. 15.00-16.15.

Ewa Fabiab prowadzi seminarium
Ewa Fabian prowadzi seminarium.