Site Loader
KONTAKT
STRONA ARCHIWALNA - Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW

W dniach 7-9 listopada 2016 r. odbyły się „Dni otwarte DRIMN CZIiTT” w Dziale Rozwoju Innowacyjności Młodych Naukowców Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej. Podczas sześciu spotkań z osiemnastoma jednostkami PW, przez DRIMN CZIiTT przewinęło się ponad 300 studentów z kół naukowych, ich opiekunów oraz dziekanów poszczególnych wydziałów.

Podczas „Dni otwartych DRIMN CZIiTT” przedstawiliśmy działalność skierowaną do kół naukowych PW, wszyscy mogli zapoznać się z tym, jak można współpracować z III piętrem w CZIiTT. Zależy nam jednak na szerokim rozwoju naszych młodych naukowców, dlatego oprócz oferty DRIMN zaprezentowana została oferta pozostałych działów CZIiTT (Dział Badań i Analiz, Dział Wsparcia Projektów, Inkubator Innowacji).

Podstawą działalności kół naukowych, rozwoju projektów badawczych i naukowych jest szeroka współpraca i interdyscyplinarność, a także koordynacja tych działań we władzach rektorskich. Dlatego „Dni otwarte DRIMN CZIiTT” były okazją do zaprezentowania osoby prof. Pawła Pyrzyńskiego w nowej funkcji pełnomocnika rektora ds. studenckiego ruchu naukowego. Na co dzień współpracujemy także z Radą Kół Naukowych, więc i jej przewodniczący Tomasz Detka włączył się aktywnie w nasze wspólne spotkania z kołami.

Spotkania zostały podzielone na kilka części. W pierwszej z nich zaprezentowano ofertę DRIMn CZIiTT i innych działów CZIiTT, przedstawiony został zakres działalności nowego pełnomocnika rektora, a na koniec kilka słów powiedział przewodniczący RKN.

W kolejnym etapie przedstawiciele kół naukowych debatowali na temat problemów i wyzwań stojących przed studenckim ruchem naukowym w Politechnice Warszawskiej. Od szczegółów dotyczących działalności bieżącej kół po dyskurs na poziomie systemowym.

Na koniec studenci, doktoranci i kadra naukowa miała możliwość zapoznania się ze sprzętem dostępnym na III piętrze CZIiTT, tym z którego w ramach porozumień mogą korzystać bezpłatnie oraz z salami, które rezerwowane są tylko za pomocą formularza. Open space jak zawsze był pełny pracujących nad projektami studentów nawet podczas zwiedzania. Część kół od razu zainteresowała się sprzętem, a także możliwością realizacji wspólnych projektów badawczych. Przez drony, którymi można polatać, poprzez wirtualną rzeczywistość, po drukowanie 3D. Jedno koło już podczas spotkania zarezerwowało sobie miejsce na wstawienie maszyny wytrzymałościowej.

Dział Rozwoju Innowacyjności Młodych Naukowców w CZIiTT działa już od roku, ale było widać podczas spotkań, że nie wszystkie koła jeszcze o nim wiedziały. Te które korzystały z sal lub Open Space nie zawsze wiedziały, jaki sprzęt mają do dyspozycji. Patrząc na liczbę osób, które zadawały pytania albo już następnego dnia się u nas pojawiały, śmiało możemy powiedzieć że „Dni otwarte DRIMN CZIiTT” zaliczamy do udanych i wierzymy, że III piętro ożyje jeszcze bardziej.

Post Author: Mac Ivan